350 TL ve üzeri siparişlerde KARGO BEDAVA !
1.159,99 TL KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Sepette 811,99 TL
101 20109-G
Su Geçirmez

Kadın Outdoor Ayakkabı Modelleri

Outdoor ayakkabılar zor çevre koşullarına karşı dayanıklı ayakkabılardır. Kadın outdoor modelleri kullanışlı olmalarının yanı sıra oldukça güzel tasarımlara da sahiptir. Çoğu outdoor ayakkabı zorlayıcı arazileri şartlarına uygun olmalarına rağmen beğenilen tasarımları nedeni ile şehir içerisinde de kullanılmaktadır. Kadın outdoor ayakkabı seçenekleri oldukça fazladır. Bu seçenekler arasından iyi bir ayakkabı seçimi yapabilmek için yeterli araştırmayı yapmış olmanız gerekmektedir. Outdoor ayakkabı modelleri bir takım doğa sporuna göre özel olarak tasarlanmaktadır. Bu sebeple outdoor ayakkabı modelinin hangi spor için olacağı önem taşımaktadır. Kadın outdoor ayakkabıları; hiking, trekking ve dağcılık sporlarına yönelik tasarlanmakta olduğu için kötü arazi şartlarına uyumlu olarak dizayn edilmektedirler. Kullanacağınız ayakkabıların bütçeniz paralelinde ihtiyaç duyduğunuz özellikleri karşılıyor olması gerekmektedir. Çeşitli ağırlıklar ile yapacağınız bu tarz sporlarda ayakkabılar çevre koşullarına ek olarak büyük bir basınca da maruz kalmaktadır. Bu tarz durumlara yönelik olarak katmanlı tabanlara sahip outdoor kadın ayakkabı modellerinin uzun ömürlü bir kullanıma sahip olması da büyük bir önem taşımaktadır.  

Kadın Outdoor Ayakkabıların Kullanım Amacı Belirlenmeli

Outdoor ayakkabıları kullanım alanlarına ve spor çeşidine göre farklı özelliklerde ve tasarımlarda üretilmektedir. Bu sebeple ayakkabınızı satın alırken öncelikle ne amaçla kullanacağınıza karar vermeniz gerekmektir. Outdoor ayakkabı kadın kategorisi incelendiğinde farklı mevsimlerden arazi şartlarına kadar çeşitli durumlara uyumlu ayakkabıların yer aldığı görülmektedir. Bu nedenle öncelikle hangi mevsimde ve hangi sporda kullanmak istediğinize karar vermeniz gerekmektedir. Kış yalıtımı ya da ayağa hava aldırma özellikleri bu belirlenen durumlar paralelinde şekillenecektir.

Outdoor ayakkabıların istenilen özellikleri karşılayabilmesi ayakkabının yapımında kullanılan malzemelere bağlı olarak değişmektedir. Genel olarak deri ve sentetik malzemelerin kullanıldığı outdoor bot kadın ürünleri arasında deri olan seçenekler çok daha dayanıklı ve kullanışlı olmaktadır. Ayakkabının hangi malzemeden yapıldığını ayakkabı etiketindeki açıklamalardan takip edebilirsiniz. Outdoor kadın bot modelleri içerisinde tam deriden yapılmakta olan botlar en çok rağbet gören ürünler arasında yer almaktadır. Ayakkabının tamamen deriden üretildiğini etiketinde yazan Full Grain Leather ifadesinden anlayabilirsiniz. Bu ifadenin yer aldığı ayakkabılar büyükbaş ve küçükbaş ayakkabı derilerinden üretilmektedir. Sağlam koruyucu olan bu tarz ayakkabılarda ısı ya da havalandırma ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmaz. Birçok yönden tercih edilen deri ayakkabılar ağır olmaları ve belirli periyotlarda bakım gerektirmesi nedeni ile zorlayıcı olabilmektedir. Çeşitli deri seçenekleri bulunmakta olan hammer jack outdoor kadın ayakkabıları kaliteli tercihler arasında yer alabilir.

Nubuk deriden üretilen ayakkabılar tam deri ürünlerinden beklenen birçok ihtiyacı karşılamaktadır. Sığır ve dana derisi kullanılarak yapılan bu tarz ayakkabıların çevre ve ısı koşullarına olan dayanıklılığı tam deriden yapılanlara göre daha azdır. Nubuk deriden yapılan ürünleri etiket üzerinde yazan Nubuck Leather ibaresin anlayabilirsiniz. Tam deriden üretilen ayakkabılara oranla daha hafif olan bu ürünleri tercih edebilirsiniz.

Bütçe dostu materyallerden olan yarma deri üretimi bot ve ayakkabılar da oldukça yaygındır. Etiketlerde Split Grain Leather olarak ifade edilmekte olan bu tarz ayakkabılar kullanışlı olmakla beraber suya ve soğuk çevre koşullarına karşı dayanıklı değildir.

Kadın Outdoor Ayakkabı Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler?

Kadın outdoor ayakkabılarında deri yerine sentetik ayakkabı tercih edenlerin ayakkabı seçimlerinde daha dikkatli olması gerekmektedir. Sentetik malzemeden üretilen ayakkabılarda tabanın ne tür maddelerden üretildiğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Membran taban özellikli ayakkabılar iyi bir destek sağlamaktadır. Goretex ve eVent membran ürünleri en çok tercih edilen materyaller arasında yer almaktadır. Ayakkabıya su girişinin önüne geçen bu ayakkabılar sayesinde sulu arazilerdeki yürüyüşlerinizde sorun yaşamazsınız.

Ayakkabının kullanacağı zeminlerin belirlenmiş olması ürünün uzun ömürlü bir kullanıma sahip olmasında işe yarayan detaylardandır. Engebeli ve bir arazide kullanışlı olabilecek ayakkabı tabanı kalın ve dayanıklı dişlilerden oluşmalıdır. Özellikle dağ ya da kaya tırmanışlarında bu tarz dişliler sayesinde zemini daha rahat kavrayabilirsiniz. Bu da kayma ya da düşme tehlikelerini en aza indirmenize yardımcı olur. Sert yapıdaki bu ayakkabılar ağırlıklara karşı da dayanıklıdır. Daha sakin ve düz zeminlerde yapacağınız yürüyüşlerde bu tarz ayakkabılara ihtiyaç olmamaktadır. Uzun süren hafif doğa yürüyüşlerinde esnek outdoor ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

Outdoor ayakkabı seçimlerinde dış materyal seçimi kadar ayakkabının iç kısmı da oldukça önemlidir. Fazla efor sarfettiğiniz doğa sporlarında ayak sağlığınız açısından ayakkabı içerisinde iyi bir hava akışının olması önemlidir. Outdoor ayakkabılarını seçerken dikkat etmeniz gereken özellikler aşağıdaki gibidir.

Hava ve nem geçirgenliğinin yeterli düzeyde sağlanması gerekmektedir.

Ayakkabı tabanının ve bilek kısımlarının esnek olması ve ayağı estetik bir şekilde sarması önemlidir.

Yürüyüşlerde ve tırmanışlarda çeşitli kazaların yaşanmaması adına ayakkabıların ayağı iyi bir şekilde kavraması gerekmektedir.

Ayak sağlığının korunması ve bakteriyel problemlerin yaşanmaması adına antibakteriyel özelliğe sahip olması ve koku yapmayacak özellikte olmalıdır.

Çeşitli sulu çevre koşullarına maruz kalacak bu tarz ayakkabıların çok çabuk kuruyabilmesi gerekli özelliklerden birisidir.

Harley davidson outdoor kadın kategorilerinde yer alan ayakkabıları kalite standartları yüksek, dayanıklı ayakkabılardır. Sitemiz üzerinden bu tarz uzun ömürlü, ayak sağlığına göre tasarlanan ayakkabıları kolayca sipariş verebilirsiniz.

Cat outdoor kadın modelleri ile doğa yürüyüşleriniz sırasında tarzınızı koruyabilirsiniz. Son derece estetik görünüme sahip bu ayakkabılar sayesinde hem konfor hem de estetik açıdan memnun kalabilirsiniz.

Yaz ve bahar aylarında tercih edilmekte olan kadın outdoor sandalet modelleri ayaklarınızı çok dengeli bir şekilde havalandırırken, ergonomik yapısı ve dayanıklı tabanı sayesinde sıcak arazi şartlarında da destek sağlamaktadır.