350 TL ve üzeri siparişlerde KARGO BEDAVA !
1.039,99 TL KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Sepette 727,99 TL
Su Geçirmez
764,99 TL KDV Dahil
899,99 TL KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Sepette 688,49 TL
799,99 TL KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Sepette 559,99 TL
102 17600-F
1.039,99 TL KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Sepette 727,99 TL
Su Geçirmez

Çocuk Ayakkabı Modelleri ve Fiyatları

Çocuk Ayakkabıları çokça modele sahip ve büyük bir derya deniz. Onlarca Çocuk ayakkabı modeli ve tarzın içerisinden çocuk ayakkabı seçimi yapmanın yanı sıra çocukların zevklerine hitap eden ayakkabıyı seçmek dahi oldukça zordur. Birbirinden güzel tasarımlardaki ayakkabılar arasından çocuklarınız için en iyi ayakkabıyı seçerken bazı noktalara hassasiyet göstermeniz gerekebilir.Kız çocuk spor ayakkabı seçenekleri renk ve tarz açısından oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Arasından çocuklarınızın zevkine uygun ayakkabıları seçmekte zorluk çekmezsiniz. Ancak çocuklar ayakkabılar konusunda obsesif olabilmekteler. Dolayısı ile her gün aynı ayakkabıyı giymek isteyebilirler. Fakat bu davranış ayak sağlığı açısından kötü bir etkiye sahiptir. Bu tarz sorunların önüne geçebilmek adına çocuklarınızın seçtiği iki çift ayakkabıyı alabilirsiniz.

 Çocuk ayakkabı modellerinde ise su geçirmeyen kaliteli ürünlerden yapıldığından emin olmalısınız. Kalitesiz ayakkabı materyalleri ayak mantarı gibi ciddi rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Ayrıca çocuklar gün içerinde çok hareketli olacaklarından dolayı bot tabanlarının kaygan zemine karşıtı, yeri iyi kavrayan botlar arasından seçmelisiniz.

Çocuklarda Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

Çocuk ayakkabı modelleri okulda bolca vakit geçirdikleri için ayak sağlıkları konusunda sorunlar yaşanabilmektedir. Okul sonrasında da aynı ayakkabıların giyilmesi halinde ayakta çeşitli enfeksiyonlar görülebilmektedir. Bu sebeple çocukların birden fazla ayakkabıya sahip olmaları ve ayakkabılarını havalandırarak kullanmaları önem taşımaktadır. Erkek çocuk spor ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de ayakkabılarda yer alan topuk destekleridir. Topuk desteklerinin ideal ölçüsü; yapılan araştırmalar göre 2,5 ila 5 santim arasında olmalıdır. Destekler topukların yuvarlak şekilde ve yeterli alanı sağlayabilecek genişlikte olması beklenmektedir. Bileğin desteklenmesi ve ayak hareketlerinin rahatlıkla yapılabilmesi de topuk desteğine bağlıdır. Çocuk bot modellerinde ise ayakkabının ön kısmının yeterli genişlikte olması baş parmak eğriliği gibi rahatsızlıkların yaşanmaması açısından gereklidir. Çocuk terlik kategorisi de en az spor ayakkabılar kadar rağbet görmektedir. Özellikle yaz aylarında çocukların okul sonrası dışarı çıkarken kullandıkları en pratik seçeneklerden olan terliklerin kaliteli maddelerden üretilmiş olması çok önemlidir. Yine uzun saatler kullanılmakta olan terlikler, terleme ya da ayakta kesikler meydana getirebilir. Bu da uzun süre geçmeyecek olan mantar gibi ayak rahatsızlıklarına sebep olabilir.

 Çocuklar yürüme ve yere basma şekillerini küçük yaşlarda kazanmaktadırlar. İyi destek sağlamayan ve kalitesiz ürünlerden yapılan ayakkabı, bot ya da terlikler çocukların kusurlu yürüme alışkanlıkları edinmelerine sebep olabilir. Bu sebeple hammer jack çocuk bot modelleri gibi kaliteli ayakkabılar arasından seçim yapmak geleceğe yatırım olacaktır. Çocuğunuzun doğru bir yürüme alışkanlığına sahip olması için hammer jack çocuk spor ayakkabı modelleri üzerinden ayakkabı seçimi yapabilirsiniz. Sitemizde hemen her kategoride yer alan çeşitli ayakkabılardan faydalanabilirsiniz.

Sağlık Açısından Ne Tarz Ayakkabılar Uygundur?

Günlerinin çoğunu oyun oynamakla geçiren çocuklar için seçilen ayakkabının birçok açıdan değerlendirilmiş olması gerekmektedir. Örneğin çocuklar su birikintilerinde ve çamurlu-kaygan zeminlerde çok vakit geçirebilmektedir. Bu tarz durumlarda çocukların herhangi bir zarar görmemesi için ayakkabılarının ıslak zeminlerdeki dayanıklılıkları kontrol edilmelidir. Çocuk ayakkabı modelleri incelemeler iki başlık altında yapılabilir. Ayakkabının iç ve dış kısımlarında aranan belirli özellikler bulunmaktadır. Dış kısmında katmanlı ve uzun dişli ayakkabılar tercih edilebilir. İç kısımda ise yün ya da ısı geçirmeyen tarzda ayakkabılar kış aylarında kullanışlı olacaktır. Ayakkabıların geniş burunlu olması sağlık açısından aranan özellikler arasında yer almaktadır. Ayak vurmalarının önüne geçebilmek adına bu tarz detaylara dikkat etmelisiniz.

Yapılan son araştırmalara göre çocukların çoğunun topuk ağrısı çektiği ortaya çıkmıştır. Bunun nedeni ise gerek terliklerden botlara varıncaya kadar çoğu ayakkabıda yükün topuklara kalmasıdır. Dengesiz bir şekilde gerçekleşen bu tarz durumlar tespit edilmediğinde büyük rahatsızlıklarla sonuçlanabilmektedir.

Kız çocuk terlik seçimini yaparken ortopedik açıdan destekleyiciliğini sorgulayarak daha sağlıklı bir alışveriş yapabilirsiniz. Böylece yıllarca sürebilecek sağlık problemlerinden kurtulmuş olursunuz. Erkek çocuk terlik alışverişlerinde de durum farklı değildir. Terliklerin topuk destekleyici şekilde dizayn edildiğinden emin olmalısınız.

Bebekler İçin Ayakkabı Seçimi

Bebek ayakkabıları özellikle son yıllarda geniş bir sektöre dönüşmüştür. Bebek ayakkabılarını alırken çocuk ve yetişkin ayakkabı seçimlerine nazaran daha hassas davranmanız gerekmektedir. Bebek ayak şekli topuk kısmından parmak kısmına doğru genişler haldedir. Dolayısı ile ayakkabı seçimlerinde de bu şekil göz önüne alınarak ayakkabı seçimi yapılmalıdır. Bebekler için uygun ayakkabı özellikleri; delikli, bağcıklı veya bağlanabilir türdeki ayakkabılardır. Bebekler giydikleri her şeyi çıkarmaya çalıştıklarından ayakkabılarının bu tarz özelliklere sahip olması kullanışlı olacaktır. Ve tüm bu faydalarının yanı sıra bu tarz ayakkabılar, ayak gelişimine de destek sağlamaktadır.

Çocuk spor ayakkabı satın alırken ayak parmaklarının ayakkabı içerisinde rahatça hareket edebilmesi önemlidir. Bunun için tavsiye edilen ölçü bir ya da bir buçuk santim kadar mesafe olmasıdır. Topuk kısmı da en az ayakkabının uç kısmı kadar ayağın şekillenmesi üzerinde etkilidir. Dolayısı ile bu konuya da gerekli özen gösterilmeli ve ayağın sıkışmayacağı tarzdaki esnek ve topuğu destekleyen tarzda ergonomik ayakkabılar tercih edilmelidir.

Özellikle 1-2 yaş arasındaki çocuklar çok fazla terledikleri için ayaklarının rahat havalanabileceği kaliteli çocuk ayakkabıları tercih etmeli. Dikkatten kaçmakta olan önemli bir durum da çocukların çok hızlı bir şekilde gelişip büyümeleridir. Bu sebeple 6-7 aylık süre zarfında ayak ölçümü yapılmalı ve çocukların gelişimi belirli periyotlarda takip edilmelidir