Ücretsiz Kargo
Yeni Sezon
Yeni Sezon
102 19250-MB
Hakiki  Deri
Ücretsiz Kargo
Yeni Sezon
Yeni Sezon
102 19250-MB
Hakiki  Deri

Büyük Numara Erkek Ayakkabıları

Kadınlar ve erkekler için büyük numaralı ayakkabı modelleri bulmak bazen zorlayıcı olabilmektedir. Kadınlara nazaran büyük numara erkek ayakkabı modellerine ulaşmak çok daha kolay olabilmektedir. Büyük numaralı ayakkabı seçimlerinden önce ayak ölçüsünün ve şeklinin net bir şekilde belirlenmiş olması gerekmektedir. Aksi taktirde ayağınızla uyumlu bir ayakkabıya ulaşmak pek mümkün olmayacaktır. Baş parmak ve topuk yapısı ayakkabı alırken dikkat etmeniz gereken konular arasında yer almaktadır. Topuk kısmı yumuşak ayakkabılar boyut ve şekil açısından uyum sağlasa dahi zaman içerisinde kullanım zorlukları yaşamanıza sebep olacaktır. Çoğunluk tarafından fark edilmeyen bir diğer detay da ayaklardan birinin değerine göre daha büyük olduğudur. Bu durum çok küçük bir fark olsa da zaman zaman hissedilen ayak rahatsızlıkların önüne geçebilmek için 46, 47, 48 Numara Ayağa göre ayakkabınızı satın alabilirsiniz.

Büyük numara ayakkabı erkek(46, 47, 48 Numara Ayakkabı  Modelleri) müşterilerin çokça talep ettiği ayakkabılar arasında olduğu için model ve renk seçenekleri konusunda problem yaşanmamaktadır. Yanlış ölçüm doğrultusunda yapılan ayakkabı alışverişlerinde zaman geçtikçe esner düşüncesi ile küçük numaralı ayakkabılar satın alınabilmektedir. Bu tarz durumlar ise ayak kas yapısında zedelenmelere ve kan dolaşımında zorluklar çıkmasına neden olabilmektedir. Israrla kullanılan küçük numaralı ayakkabılar ise ciddi ayak rahatsızlıklarına yol açmaktadır.

Büyük numara erkek bot alımlarında dikkat edilmesi gereken en önemli konu bot tabanı ile ilgilidir. Dış etkenlere karşı koruması için sağlam bir taban olmasının yanı sıra gün boyu ayağı desteklemesi ve rahat bir giyim sağlaması için esnek bir yapıda da olması gerekmektedir. Kış aylarında kullanılan botlarda kalın çorap ile kullanılması da göz önünde bulundurularak hafif bol duracak botlar tercih edilebilir.

Büyük Numara Erkek Ayakkabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Standart ayak numaraları genel ölçüler baz alınarak belirlenmiştir. Aslında hemen her bireyin ayak yapısı birbirinden farklı şekillerdedir. Dolayısı ile özel farklılıklarınızın farkında olarak ayakkabı seçimi yapmak ayak sağlığınızın devamlılığı için oldukça önemlidir. Ayakkabı çeşidine bağlı olarak değişen ayakkabı kalıplarını dikkate alarak ayakkabı seçiminizi yapabilirsiniz. Spor ayakkabılardan şık ayakkabılara, terliklerden sandaletlere varıncaya kadar hemen her ayakkabı türünde kalıplar birbirinden farklıdır. Özellikle spor ayakkabılarda doğru ölçüde ayakkabıları seçebilmek önemlidir.  Büyük numara erkek spor ayakkabı modellerini incelediğinizde spor çeşidine göre ayakkabı kalıplarında farklılar olduğunu görebilirsiniz. Bu gibi durumlarda mevcut kullanmakta olduğunuz ayakkabı numarasından farklı bir ayakkabı numarası kullanmanız gerekebilir. Ayak nasırları ve baş parmak eğilmesi gibi ciddi egzersiz yaralanmalarına maruz kalmamak için ayakkabı seçimlerine zaman ayırabilirsiniz.

Büyük numara erkek terlik seçimi ya da sandalet seçimlerinde ayak ölçüsü değişkenlik gösterebilmektedir. Ayakkabı ölçümü alınırken en uzun parmak dikkate alınmalıdır. En uzun ayak parmağı da genel olarak birinci ya da ikinci parmak olmaktadır. Burada ayak parmakları ile ölçülmesindeki ana sebep; ayakkabı içerisinde herhangi bir bükülme ya da ezilme olmaması içindir. Ayağınızın rahat ettiği numarayı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda ayakkabılar başlangıçta uyum sağlamayabilir. İki üç günlük bir kullanımın ardından istediğiniz rahatlığa gelecektir. Fakat bu durum kısa sürede değişmiyorsa ayak numaranızı yanlış seçmiş olabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Ayakkabı Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

Günümüzde alışverişlerin tamamı neredeyse internet üzerinden gerçekleşmektedir. Kıyafetlerin seçiminde neredeyse her noktanın ölçümüne ulaşmak mümkünken ayakkabılar için durum biraz daha zordur. Yalnızca ayak numarası bilgisi ile doğru ayakkabının seçilebilmesi için belirli püf noktalar bulunmaktadır. Ayak numaraları genel olarak sabit kalsa da bazı modellere uyum açısından değişim gösterebilir. Yaşlanmada gerçekleşen kemik erimeleri, hamilelik ya da kilo alma süreçlerinde gerçekleşen şişkinlikler mevcut ayakkabılarınızı kullanmanızda sorun yaratabilir. Bu sebeple online alışveriş öncelerinde bu tarz değişimler yaşıyorsanız ayak ölçünüzü güncellemenizde fayda vardır. Evinizde ayak ölçünüzü çok rahat bir şekilde alabilirsiniz. Ayak uzunluğunuzu ölçmek için bir cetvel kullanabilirsiniz. Ölçüm yaparken ayak topuğunuzdan ile en uzun ayak parmağınız arasındaki kısmı ölçmeniz gerekmektedir. Yapacağınız bu ölçümleri standart numaralar ile karşılaştırarak ayak numaranızı bulabilirsiniz.

Büyük numara erkek sandalet modellerinde yine aynı şekilde aldığınız ölçüleri kullanabilirsiniz. Sandalet ya da farklı modelde bir ayakkabı satın alırken ölçülerde yarım ya da bir numara ölçü farkı ile ayakkabı almanız gerekebilir. Örneğin sivri uçlu ayakkabılar ya da topuklu ayakkabılarda yine kalıbına göre yarım ya da bir numara büyük bir numara tercih etmeniz daha uygun olabilir. Erkek büyük numara spor ayakkabı seçimi yapılırken de hangi spor için tasarlandığına dikkat etmeniz gerekebilir. Günlük spor ayakkabılarda ayakkabı kalıpları daha büyük olabilmektedir. Ancak koşu ayakkabıları dikkate alındığında, koşu sırasında ayağı iyi bir şekilde kavraması gerektiğinden daha küçük kalıplı ayakkabılar tasarlanabilmektedir. Bu tarz durumlarda deneme yapılmayan online alışverişlerde ayakkabı alımlarında tereddüt yaşanabilmektedir. Bu tarz durumların önüne geçebilmek seçmiş olduğunuz ayakkabının yorumlarını inceleyebilirsiniz. Ya da satıcıya sorular sorarak ayakkabı kalıbı hakkında bilgi alabilirsiniz. Sitemiz üzerinden vereceğiniz ayakkabı, sandalet ve terlik siparişlerinde sorunsuz bir alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Deneyip uyum sağlamadığını düşündüğünüz ayakkabılarınızı iade edebilir ya da uyum sağlayacağını düşündüğünüz numarası ile değişim yapabilirsiniz. Ayak sağlığınızı desteklemek ve kaliteli ürünlerden tasarlanmış ayakkabılarla ayak sağlığınızı korumak için sitemizde yer alan yüzlerce ayakkabı çeşidi arasından sizeler için uygun olanı sipariş verebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR