HAKKIMIZDA;

URGAN Ailesi sektörde 3 nesildir devam ettirdikleri üretim faaliyetlerine, 1925’de Gaziantep’te 1. nesil Mehmet Ali URGAN önderliğinde 3,5 m2’lik perakende ayakkabı dükkânında başlamıştır. 1960 yılında Mehmet Cevdet URGAN ile 2. nesil olarak ayakkabı imalat sektörüne giriş yapan Hammer Jack, 1980 yılına kadar üretim faaliyetlerine Gaziantep’te devam etmiştir.

1999 yılında yönetime geçen 3. nesil Mehmet Ali URGAN ve Mehmet Dinçer URGAN, Hammer Jack markası ile ayakkabı sektöründeki başarısını yeni nesillere aktarmayı hedefleyerek, kurumsal gücünden gelen iddiasını günümüzde de sürdürmektedir.

Türkiye pazarında yaz ve kış sezonunda 1000’in üzerinde renk ve model seçeneği, seçkin lokasyonlarda ve AVM’lerde bulunan 12 mağazası, 500’ün üzerinde satış noktası ile hizmet veren Hammer Jack, 15000 m2’lik modern 2 binasında 25 ülkeye ihracat yaparak, üretiminin %40'ını ihraç eden uluslararası bir kuruluştur.

 

Hammer Jack fabrikalarında 500'ün üzerinde personel istihdam edilmektedir.

Hammer Jack, Türkiye’de en ileri teknolojiyle donatılmış, entegre üretim tesislerinde; su geçirmez, outdoor, erkek, kadın, çocuk ayakkabı ve botlar, tamamlayıcı aksesuarlar üretmektedir.

 

8 yıl sonra 100.yılını kutlayacak olan Hammer Jack, yaptığı yatırımlar ve başarılı pazarlama stratejileriyle globalleşen dünyamızdaki trendleri yaşam stiline dönüştürürken yurt içi ve yurt dışında yaygın bayii ağı ile sektörün önemli markalarından biri olarak üretim faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Hammer Jack, sektörde üretim kapasitesini ve ürün gamını her geçen gün artırmakla birlikte, uzman mağazalar zinciri vasıtası ile pazarlama entegrasyonuna başlamıştır.