Bayilik Başvurusu

Bayilik Başvurusu için alttaki formu doldurup gönderebilirsiniz.

* ile işaretli alanları doldurmanız gereklidir..

NEDEN HAMMER JACK SHOP FRANCHISING?

Doğru lokasyon seçimi konusunda fizibilite çalışmaları uzman kiralama ekibimizce yapılmaktadır.

Ürün üretimi entegre tesisi olan Hammer Jack bünyesinde, alanında uzman ar-ge ekibinin çalışmaları doğrultusunda üretilmektedir.

 
Ürün lojistiği konusunda Türkiye’nin kendi bünyesinde ki araçları ve lider firmalar ile çalışılmakta olup tüm ürünler tek bir merkezden düzenli periyotlarda mağazalara sevk edilerek son müşteriye ulaşıncaya kadar ürün kalitesi her zaman kontrol altındadır.

Tüm IK süreci merkez tarafından yürütülerek mağaza personelinin eğitimleri eksiksiz yürütülmekte ve buna bağlı olarak kaliteli ve standart hizmet sunulmaktadır.

 

 

FRANCHİSE KURULUM SÜRECİ NASIL İŞLİYOR?

1) BİRİNCİ GÖRÜŞME

Franchise adayı ile ilk tanışma toplantısı yapılır ve standart tanıtım videomuz sunulur. Ardından FRANCHISE BAŞVURU FORMU doldurulur. Franchise adayının soruları cevaplandırılır.

Finansal Analiz


1’inci görüşmeden sonraki 1 hafta içinde ankette verilen bilgiler değerlendirilir. Bu süre boyunca firma ile ilgili bazı ek bilgiler talep edilebilir. Bu bilgilere göre finansal analiz ve değerlendirme yapılır.

Komisyon Onayı


Ardından Franchise adayının finansal ve hukuksal durumu franchising değerlendirme komisyonumuz tarafından incelenir ve olumlu ise adaya yazılı (e-mail) ve sözlü (telefon) olarak başvurusunun onaylandığı bildirilir.

2) FRANCHISE STATÜSÜNE GEÇİŞ

Finansal ve hukuksal sürecini olumlu tamamlayan adaylar mail ve telefon görüşmelerine istinaden 2. görüşmeye davet edilir. Franchise adayına işleyiş hakkında detaylı bilgi verilir ve Franchise prosedürünün tüm detayları aktarılır.

 

3) YER SEÇİMİ

Franchise prosedürünü kabul eden adaya merkez birimlerimizce uygun görülen lokasyonlar üzerinden teklif ve bu lokasyona ilişkin örnek proje sunulur. Eğer franchise adayının lokasyon olarak bir yer talebi var ise, bu lokasyon için uzman kadromuz tarafından fizibilite çalışmaları başlatılır.  Uygunluk denetimi yapılır. Sonuçlar karşı tarafa en hızlı şekilde iletilir.

 4) FRANCHISE SÖZLEŞMESİ

Hammer Jack Shop Franchise Sözleşmesi 5 yılı kapsamaktadır. Mağaza lokasyonu belirlenip LOKASYON ONAYI alındığında, aday ile FRANCHISE SÖZLEŞMESİ imzalanır. Yerin franchisee’nin kendisine ait olması durumunda KİRALAMA BÖLÜMÜMÜZ tarafından işletme için yerin uygunluğuna dair onay verilecektir.

 

 

5) FRANCHİSE GİRİŞ ÜCRETİ, İMTİYAZ HAKKI VE REKLAM KATKI PAYI

İsim hakkı, işletim sistemi, eğitim ve destek hizmetleri karşılığı olan bütçe franchise’den talep edilmeyecektir.

6) MAĞAZA KURULUMU

Franchise sözleşmesinin imzalanması ile birlikte mağaza kurulum çalışması başlatılır. Merkezimize ait mimar ile proje onayı lokasyon merkez yönetimine sunulur ve mağazaya göre firmamızca revize edilir.

 

Proje onayından sonra merkez tarafından belirlenen konsept bedeli Franchise tarafından ödenir. Kurulum ve tadilat işlemleri tarafımızca 15 iş gününde tamamlanır ve eksiksiz teslimi sağlanır. Kurulum tamamlanıncaya kadar franchise mağaza altyapısı ile ilgili yapması gereken sözleşmeleri (elektrik, su, telefon, doğalgaz, maliye, Telekom, müzik yayın vb.) tamamlar.

 

100 m2 Hammer Jack Shop dekorasyon bedeli ort. 200.000 TL’dir. Yatırım maliyeti mağaza alanların m2 büyüklüğüne göre değişiklik gösterecektir. Merkez tarafından anlaşılan mimar tarafından konsept oluşturma zorunluluğu vardır.

 

 

 

 

7) ÜRÜN YÖNETİMİ VE KARLILIK

 

Franchise’ye 2 alternatifli ürün satın alma modeli sunulmaktadır.

 

a)      Konsinye alımlarda;  İdeal şartlarda işletilen bir işletmede sezonda % 35,
2.indirim döneminde ise % 30 kar öngörülmektedir.

b)     Kesin alımlarda; İdeal şartlarda işletilen bir işletmede sezonda % 50 kar ön görülmektedir.

 

Her iki satın alım modelinde de; her hafta merkezimizce gerçekleştirilen pazarlama toplantılarında, analizi yapılan ürünlerin satış performansına göre, gönderilen ürünler üzerinde yer değişimi sağlanabilir. Satan satmayan ürünlerin analizine göre Franchise bu bağlamda desteklenecektir.

 

8) AMORTİSMAN SÜRESİ

Hammer Jack mağazalarına yapılan yatırımın amortisman süresi 24 aydır.

 

 

9) FRANCHISE ÜRÜN YÖNETİMİ

Mağazada yer alacak ürünler merkez tarafından belirlenen m2 göre kapasite raporları sonrasında gönderilecektir.

 

10) ELEMAN TEMİNİ

Personel sayısı, m2’ye bağlı olarak 4-6 kişi olarak değişmektedir. Personeller alımı mağaza kurulumu başladığı anda merkez tarafından yapılacak olup belli aralıklarla eğitime tabii tutulacaktır. Personel performansları merkez tarafından aylık kontroller eşliğinde yapılacaktır.

 

11) İLK AÇILIŞ

İstenen seviyede ürün ve hizmet verecek şekilde mağaza kurulumu ve eleman temini tamamlandığında, iş programında daha önce belirlenen tarihe göre İLK AÇILIŞ yapılır. Bu sürede merkez tarafından AÇILIŞ DESTEĞİ çeşitli pazarlama hizmetleri dâhilinde franchise’ye verilir. ( Basın iletişimi, çizgi altı reklam çalışmaları, AVM Reklamları vs. )

 

12) KESİN AÇILIŞ

1 ayı geçmeyecek şekilde mağazanın tüm eksikleri tamamlanarak kesin açılış yapılır ve franchise’nin yükümlülüklerinin tamamı başlatılmış olur. İlk açılış ile kesin açılış arasındaki sürede, franchise ile birlikte belirlenecek bir AÇILIŞ ORGANİZASYONU gerçekleştirilebilir.

13) OPERASYON SÜRECİ

Kesin açılış ile birlikte franchise’nin operasyonel yükümlülükleri tam olarak başlar.

 

14) FRANCHİSE PAZARLAMA HİZMETLERİ

Merkezimizce belirlenen ürün ve hizmetlerin satışını destekleyici pazarlama faaliyetleri açılış çalışmaları hariç Franchise’ye fatura edilir.(PR iletişimi, 360 derece pazarlama çalışmaları, kampanya yönetimi, basılı materyaller, mağaza içi müzik, yayın bedelleri, sayaç kullanım kirası, vitrin düzenleme, personel kıyafetleri vb. pazarlama çalışmaları).

15) AMORTİSMAN SÜRESİ

Hammer Jack mağazalarına yapılan yatırımın amortisman süresi 24 aydır.